Annonce
Randers FC For abonnenter

Topscorersalg får Randers FC til at kigge mod udlandet: - Optimalt med en kopi

Salget af Emil Riis til Preston North End indbringer Randers FC et større millionbeløb, men det er kun en mindre del, som kan geninvesteres i truppen, som skal have et par forstærkninger inden transfervinduet lukker natten til tirsdag. Arkivfoto: Henning Bagger/Ritzau Scanpix
Afløseren for Emil Riis skal sandsynligvis findes i udlandet, fortæller Søren Pedersen, som løfter lidt af klubbens planer for de sidste dage af transfervinduet. Det kan blandt andet blive nødvendigt at gå på kompromis med klubbens strategi i første omgang.
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Danmark

Få overblikket: Her er de nye restriktioner, der gælder fra mandag

CORONAVIRUS

Live: USA's topekspert tror på effektiv vaccine mod corona i december

Annonce