Annonce
Danmark For abonnenter

Transport-mastodont sender advarsel til vognmænd: Hvis I frasælger pengetank, risikerer vi at lukke

Bestyrelsesformand i ITD, Christian Sørensen Madsen, mener, at bestyrelsen har pligt til at oplyse medlemmerne om, hvilke katastrofale konsekvenser det ifølge ham kan få, hvis en gruppe vognmænd lykkes med at sælge foreningens pengetank. PR-foto: ITD/Lasse Hyldager
I et brev til medlemmerne af brancheforeningen for dansk vejgodstransport, ITD, advarer bestyrelsen mod at stemme for et forslag om at frasælge foreningens pengetank. Forslaget er stillet af otte vognmænd, der mener, at pengene gør mere skade end gavn.
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Randers FC For abonnenter

Karakterer fra vendepunktet i Nørreskoven: Defensiven viste vejen

Randers

Lokal politiker skal overvåge valget i USA: Malte Larsen er observatør i Missouri når amerikanerne stemmer 3. november

Sport For abonnenter

Ude af position og nyt ansvar i forsvaret: Degn vil bruge pragtkamp som afsæt til mere

Annonce