Gå til indhold
PR-Foto Credit
Annoncørbetalt indhold

Når du gerne vil imponere, er en BMW lige sagen

Denne artikel er sponsoreret af BMC Leasing A/S

Det er ikke alle som har råd til en lækker bil. De færreste ejer faktisk midlerne til at få fat ekstravagante bilbrands Lamborghini, Ferrari, Porsche, eller noget helt fjerde. Så er der dem, som har en smule mere i pengepungen, samt kontoen end de fleste af os, som kan købe en Mercedes-Benz eller endda en BMW.

Men du behøver ikke at købe den nu

Som næsten alle bilmærker, kan man med en den letteste proces lease den bil, man gerne vil have – og den fordel gælder selvfølgelig også det luksuriøse brand, BMW. Brandet er oftest forbundet med prestige, sikkerhed og de nyeste gadgets – hvem vil dog ikke eje sådan en? Alle og enhver.

Desværre, er det ikke alle der råd til at betale udgifterne til en købt BMW, og her er det bmw privatleasing, kommer ind. Med en leaset BMW, kan du skabe et positivt image, hos dem, som holder af og gerne vil imponere med dine midler – din omgangskreds behøver ikke at få at vide, at din bil er leaset og ikke købt. Hvis du fortsat gerne vil imponere din omgangskreds en smule mere, kan du udskifte modeller, som du har lyst.

De fleste leasingvirksomheder, kan sagtens tilbyde dig en anden BMW-model, hvis du kunne tænke dig at prøve nogle af dem af – det enten være fordi, at du gerne vil blære dig, eller fordi at du også gerne vil opleve glæden af at ”eje” et velomtalt brand, som BMW.

Lavere ydelser om måneden

Som nævnt i ovenstående, så er det langt billigere at lease en BMW, i stedet for at købe den. Selvom bilen mister værdi overtid - ligesom alle andre brands, er du ikke forpligtet til at bære ansvaret for værdiforringelsen.

Leasingselskabet har ALTID hovedansvaret for bilen, og HELE ansvaret, når den leveres tilbage. Hvis bliver så glad for bilen, at du begynder at overveje om du vil købe den, så den permanent kan blive din, kan det i første gang betale sig at lease bilen, inden du tager den endelige beslutning.

Leasing er ikke det samme som at eje. Når man ejer noget, har man hele ansvaret for det – ikke kun delvist – derfor er det meget vigtigt at tænke sig om, inden man bliver for ”forelsket” i den bil, som man har leaset – det kunne være at man fik skiftet mening, kort efter det endelig køb, og så skal man igennem en anden kompliceret købsproces igen.

Denne artikel er sponsoreret af BMC Leasing A/S

Om Annoncørbetalt indhold

Annoncørbetalt indhold er et annonceformat, der er blevet til i samarbejde mellem JFMs kommercielle afdelinger og en annoncør.

JFMs uafhængige redaktionelle medarbejdere er således ikke involveret i nogen faser af udviklingen af det betalte indhold. Lige som annoncørerne ikke har nogen indflydelse på det redaktionelle indhold på JFMs nyhedssites.

Når en artikel er markeret med ’annonce’ eller ‘annoncørbetalt indhold’, betyder det, at en annoncør har betalt for artiklen og har haft indflydelse på indholdet i den konkrete artikel.

Annoncørbetalt indhold skal leve op til JFMs nyhedssites øvrige stil, tone og den generelle kvalitet, som læserne normalt forventer sig at møde.

Annoncørbetalt indhold vil altid være tydeligt afmærket med ‘Annoncørbetalt indhold’ og annoncørens navn for at gøre det tydeligt for vores læsere, at artiklen er betalt.