Gå til indhold

AH Group A/S

2001
Stiftet
Adresse
Vipperød Mark 12
4390 Vipperød
Kort fortalt
AH Group A/S blev etableret i 2001 og har adresse i Vipperød. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 103 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Likviditetsgrad
97%
Svag
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
77%
Meget god
Likviditetsgrad
97%
Svag
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
77%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste103.859104.989100.26291.47380.248
Primært resultat36.38339.23436.67833.51623.860
Finansielle poster netto-2.944-2.795-1.521-979-924
Resultat før skat33.43936.43935.15632.53722.935
Årets resultat25.55828.00026.97627.60218.134
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver050100150190
Materielle anlægsaktiver379.044369.125335.470261.778240.319
Finansielle anlægsaktiver4.260963952842840
Anlægsaktiver i alt383.304370.138336.522262.770241.349
Omsætningsaktiver46.98646.48352.28276.99172.335
Aktiver i alt430.290416.621388.804339.761313.683

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital332.750317.492294.112271.936244.711
Langfristet gæld48.99650.28452.09032.02339.786
Kortfristet gæld48.31348.65242.37335.80129.186
Passiver i alt430.290416.621388.804339.761313.683
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31