Gå til indhold

Baltic Control A/S

2000
Stiftet
1
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Herstedøstervej 27 D
2620 Albertslund
Kort fortalt
Baltic Control A/S blev etableret i 2000 og har adresse i Albertslund. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 271.052. Virksomheden er et aktieselskab i branchen anden måling og teknisk analyse.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
Likviditetsgrad
103%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-5%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
6%
Svag
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
103%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-5%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
6%
Svag
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste271-18.59914.70213.888
Primært resultat-2.310-6.3356.9135.783
Finansielle poster netto-1.455--87971-808
Resultat før skat-4.567-5.4568.0225.067
Årets resultat-3.563-4.2526.4683.969
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver0-1.5131.504550
Materielle anlægsaktiver0-882336572
Finansielle anlægsaktiver1.368-1.1932.081949
Anlægsaktiver i alt1.368-3.5893.9212.072
Omsætningsaktiver44.774-61.17434.18033.058
Aktiver i alt46.143-64.76438.10035.130

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital2.801-8.00611.83420.291
Langfristet gæld--1.203--
Kortfristet gæld43.342-55.19425.90814.670
Passiver i alt46.143-64.76438.10035.130
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-06-012022-06-012021-06-012020-06-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-05-312022-05-312021-05-31