Gå til indhold

Billigblomst Adm. A/S

2020
Stiftet
34
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Billigblomst Adm. A/S.
Hent flere nyheder
Adresse
True Møllevej 7
8381 Tilst
Kort fortalt
Billigblomst Adm. A/S blev etableret i 2020 og har adresse i Tilst. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 35 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Likviditetsgrad
86%
Svag
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
38%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
86%
Svag
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
38%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste35.87928.52920.78117.33020.430
Primært resultat8.6902.944-3.1741.8816.860
Finansielle poster netto-804-2.070-2.053-1.583-216
Resultat før skat27.7947.6794.4851.06919.326
Årets resultat25.9607.3975.65398917.852
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver4.0303.7514.8592.4451.974
Materielle anlægsaktiver4.92412.5053.4851.698450
Finansielle anlægsaktiver92.58880.52872.42775.70643.299
Anlægsaktiver i alt101.54296.78580.77079.84945.724
Omsætningsaktiver103.63696.36495.04891.28957.354
Aktiver i alt205.178193.149175.818171.138103.078

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital77.78256.62256.22554.57153.582
Langfristet gæld5923.711---
Kortfristet gæld120.525126.649118.376116.12849.496
Passiver i alt205.178193.149175.818171.138103.078
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31