Gå til indhold

Birkegrillen ApS

2019
Stiftet
86
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Birkegrillen ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Mosebuen 64
2820 Gentofte
Kort fortalt
Birkegrillen ApS blev etableret i 2019 og har adresse i Gentofte. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 4,1 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen servering af mad i restauranter og caféer.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
Likviditetsgrad
65%
Svag
Afkastningsgrad
-9%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-140%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
65%
Svag
Afkastningsgrad
-9%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-140%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste4.1335.3485.6884.756-
Primært resultat-265-1.376-1.351-1.844-
Finansielle poster netto-101-3-8-
Resultat før skat-275-1.375-1.354-1.852-
Årets resultat-16-1.138-1.190-1.745-
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver03344302-
Materielle anlægsaktiver1.6541.8943.2395.271-
Finansielle anlægsaktiver9578147181-
Anlægsaktiver i alt1.7492.0053.4315.754-
Omsætningsaktiver1.2801.2071.8201.684-
Aktiver i alt3.0293.2125.2517.438-

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-4.225-4.209-3.071-1.881-
Langfristet gæld5.2795.8007.0007.500-
Kortfristet gæld1.9751.6211.3221.819-
Passiver i alt3.0293.2125.2517.438-
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-07-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31