Gå til indhold

BREINHOLT & CO. ApS

2008
Stiftet
8
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om BREINHOLT & CO. ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Firskovvej 29
2800 Kongens Lyngby
Kort fortalt
BREINHOLT & CO. ApS blev etableret i 2008 og har adresse i Kongens Lyngby. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 13 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen udlejning og leasing af biler og lette motorkøretøjer.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Likviditetsgrad
166%
God
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
29%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
166%
God
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
29%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste13.09014.61914.65714.05613.054
Primært resultat5.5625.9499.0058.3696.804
Finansielle poster netto-7.406-11.368-10.974-2.347-1.510
Resultat før skat2.2426904.0276.4055.472
Årets resultat1.7329853.1885.0704.295
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1153986132-
Materielle anlægsaktiver25450027
Finansielle anlægsaktiver5131.7631.5001.1541.772
Anlægsaktiver i alt6531.8481.5851.2871.799
Omsætningsaktiver151.554179.313182.986175.288171.322
Aktiver i alt152.207181.160184.571176.574173.122

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital43.43643.36642.38139.19334.123
Langfristet gæld--004.000
Kortfristet gæld91.048120.370124.471120.501119.453
Passiver i alt152.207181.160184.571176.574173.122
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31