Gå til indhold

C & B SYSTEMER A/S

1984
Stiftet
25
Ansatte
Adresse
Kingosvej 1 B
2630 Taastrup
Kort fortalt
C & B SYSTEMER A/S blev etableret i 1984 og har adresse i Taastrup. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 19 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen computerprogrammering.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
C & B SYSTEMER A/S
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000
-60.000
Likviditetsgrad
52%
Svag
Afkastningsgrad
-16%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
58%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40 50
Likviditetsgrad
52%
Svag
Afkastningsgrad
-16%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
58%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000
-60.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste19.38826.87939.28535.73643.372
Primært resultat-5.873716-55.384-2.6393.664
Finansielle poster netto-9024190-30-152
Resultat før skat-5.962956-55.294-2.6703.511
Årets resultat-5.055342-57.688-3.4291.391
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000
-60.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver30.57234.16037.747105.621113.494
Materielle anlægsaktiver133178150153277
Finansielle anlægsaktiver272502522416396
Anlægsaktiver i alt30.97634.83938.420106.189114.166
Omsætningsaktiver6.3075.34619.51811.97125.250
Aktiver i alt37.28440.18457.938118.160139.417

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital21.53026.58533.24290.931104.360
Langfristet gæld2.1422.9794.7662.5202.521
Kortfristet gæld12.0638.16417.19321.61229.044
Passiver i alt37.28440.18457.938118.160139.417
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30