Gå til indhold

Dan-Grit Holding ApS

2016
Stiftet
Adresse
Broengvej 4
6840 Oksbøl
Kort fortalt
Dan-Grit Holding ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Oksbøl. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 126.336. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Likviditetsgrad
2266%
Meget god
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
94%
Meget god
Likviditetsgrad
2266%
Meget god
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
94%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
300
250
200
150
100
50
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste1269211583327
Primært resultat61264918258
Finansielle poster netto4.527-3.8983.8492.519-7
Resultat før skat9.015-5984.16410.40210.721
Årets resultat8.0003383.2979.83710.701
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
400
300
200
100
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver2742567085
Materielle anlægsaktiver1.5861.6371.6891.7401.791
Finansielle anlægsaktiver48.89446.46645.19346.92741.061
Anlægsaktiver i alt50.50748.14546.93848.73742.937
Omsætningsaktiver72.21167.68870.48668.87974.206
Aktiver i alt122.718115.833117.424117.616117.143

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital115.689109.689112.351112.053105.216
Langfristet gæld3.8422.3451.6255.4006.165
Kortfristet gæld3.1873.7993.4481635.761
Passiver i alt122.718115.833117.424117.616117.143
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30