Gå til indhold

Dentalteamet 102 ApS

2015
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Dentalteamet 102 ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Lottenborgvej 26
2800 Kgs. Lyngby
Kort fortalt
Dentalteamet 102 ApS blev etableret i 2015 og har adresse i Kgs. Lyngby. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -119.471. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
800
600
400
200
0
Likviditetsgrad
2%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-13%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
54%
Meget god
Likviditetsgrad
2%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-13%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
54%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-200
-400
-600
-800

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-119195-104-90-103
Primært resultat-760-486-781-166-179
Finansielle poster netto-81-112-106-120-159
Resultat før skat984202891.0271.072
Årets resultat3328243762820
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
200
100
0
-100
-200
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
800
600
400
200
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver9481.0541.1713.3983.475
Materielle anlægsaktiver1.4611.8392.351--
Finansielle anlægsaktiver3.5953.5352.2462.9772.649
Anlægsaktiver i alt6.0056.4285.7686.3766.124
Omsætningsaktiver4101253221
Aktiver i alt6.0466.4285.7816.4296.345

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital3.2363.2332.9052.6621.900
Langfristet gæld241696101152
Kortfristet gæld1.9082.3361.7532.9613.685
Passiver i alt6.0466.4285.7816.4296.345
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31