Gå til indhold

EDGE TEAM A/S

2004
Stiftet
26
Ansatte
Adresse
Muslingevej 38
8250 Egå
Kort fortalt
EDGE TEAM A/S blev etableret i 2004 og har adresse i Egå. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 14 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
EDGE TEAM A/S
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Likviditetsgrad
174%
God
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
47%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
174%
God
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
47%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste14.16713.89112.76914.87312.747
Primært resultat1.2882.5861.5874.4403.760
Finansielle poster netto2110216510485
Resultat før skat1.3082.6881.7524.5453.845
Årets resultat1.0172.0961.3623.5412.996
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver65911183-
Materielle anlægsaktiver1.3412685668411.138
Finansielle anlægsaktiver4779454444
Anlægsaktiver i alt1.3954067239671.181
Omsætningsaktiver17.64018.50816.59014.25613.475
Aktiver i alt19.03418.91417.31315.22314.656

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital8.9067.8896.7926.9304.389
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld10.11811.02610.5118.26710.232
Passiver i alt19.03418.91417.31315.22314.656
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31