Gå til indhold

Eurekos Systems ApS

2019
Stiftet
10
Ansatte
Adresse
Torvet 4 A, 2. 2.
3400 Hillerød
Kort fortalt
Eurekos Systems ApS blev etableret i 2019 og har adresse i Hillerød. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 8,9 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen anden udgivelse af software.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
Likviditetsgrad
32%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-6%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
44%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8 10
Likviditetsgrad
32%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-6%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
44%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste8.9426.4408.2595.4645.887
Primært resultat-1.519-1.2992.6581.8452.896
Finansielle poster netto-467-454-339-193-121
Resultat før skat-1.987-1.7532.3191.6522.775
Årets resultat-2.260-2.1832.6111.2862.139
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver19.43415.31112.1858.5605.396
Materielle anlægsaktiver9012054118183
Finansielle anlægsaktiver290287270160160
Anlægsaktiver i alt19.81415.71812.5098.8385.738
Omsætningsaktiver3.7673.0762.9822.5072.426
Aktiver i alt23.58118.79415.49011.3458.164

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital10.47512.7358.1195.0903.797
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld11.6714.1885.9314.8253.302
Passiver i alt23.58118.79415.49011.3458.164
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31