Gå til indhold

FB Holding Aarhus ApS

2012
Stiftet
Adresse
Omega 9
8382 Hinnerup
Kort fortalt
FB Holding Aarhus ApS blev etableret i 2012 og har adresse i Hinnerup. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 36 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
20.000
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
Likviditetsgrad
69%
Svag
Afkastningsgrad
-14%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
10%
Tilfredsstillende
Likviditetsgrad
69%
Svag
Afkastningsgrad
-14%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
10%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000
-60.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste36.09143.80153.41335.85064.626
Primært resultat-29.692-22.305-14.017-51.3525.498
Finansielle poster netto-7.684-10.218-7.265-6.988-6.336
Resultat før skat-10.032-9.148256-35.362-
Årets resultat-5.524-14.114-2.254-28.72626.108
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
20.000
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver6.9489.1549.3027.3326.864
Materielle anlægsaktiver80.02795.911103.943149.549121.826
Finansielle anlægsaktiver19.04519.40814.83813.00318.412
Anlægsaktiver i alt106.020124.473128.083169.884147.102
Omsætningsaktiver105.15399.729104.750117.910139.816
Aktiver i alt211.173224.202232.833287.794286.918

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital21.86132.92646.34649.33476.643
Langfristet gæld35.85151.15162.17395.48861.656
Kortfristet gæld153.461140.125124.314142.972148.619
Passiver i alt211.173224.202232.833287.794286.918
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
300.000
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31