Gå til indhold

FORLAGET KIM THORSGAARD PEDERSEN ApS

1979
Stiftet
10
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om FORLAGET KIM THORSGAARD PEDERSEN ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Thorsgaard, Kim
Havnegade 10 A, st. th.
3600 Frederikssund
Kort fortalt
FORLAGET KIM THORSGAARD PEDERSEN ApS blev etableret i 1979 og har adresse i Frederikssund. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -31.283. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen anden distribution af medieindhold.
Direktion
Ejerforhold
FORLAGET KIM THORSGAARD PEDERSEN ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
Likviditetsgrad
539%
Meget god
Afkastningsgrad
-17%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
67%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2 3 4
Likviditetsgrad
539%
Meget god
Afkastningsgrad
-17%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
67%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-31325391865-
Primært resultat-1.163280348661-
Finansielle poster netto61166112-131-
Resultat før skat-1.1024451.2601.930-
Årets resultat-8683471.1591.812-
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
1.000
800
600
400
200
0
-200
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver115145---
Materielle anlægsaktiver4.4824.1474.0573.991-
Finansielle anlægsaktiver343400-
Anlægsaktiver i alt4.6314.3264.0573.991-
Omsætningsaktiver2.2883.8723.8613.203-
Aktiver i alt6.9198.1987.9197.194-

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital4.6675.6655.3794.609-
Langfristet gæld1.1771.2541.3311.407-
Kortfristet gæld424393347331-
Passiver i alt6.9198.1987.9197.194-
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31