Gå til indhold

HALBERG A/S

1971
Stiftet
3
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Porthusvej 100
5700 Svendborg
Kort fortalt
HALBERG A/S blev etableret i 1971 og har adresse i Svendborg. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 182 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
60.000
40.000
20.000
0
-20.000
-40.000
Likviditetsgrad
630%
Meget god
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
80%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
630%
Meget god
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
80%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2022
2023
2024
2025
2026
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning762.591870.539642973.555805.062
Bruttofortjeneste182.701243.741198352.897274.123
Primært resultat3.25131.484-3152.83249.372
Finansielle poster netto12.685-2.390-6-9.60110.262
Resultat før skat15.67330.181-48.07661.638
Årets resultat20.858-23.187-3237.15153.183
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
400.000
300.000
200.000
100.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
60.000
40.000
20.000
0
-20.000
-40.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver107.102115.323127127.040-
Materielle anlægsaktiver155.012521.934514686.406635.485
Finansielle anlægsaktiver6.04612.8991914.33512.534
Anlægsaktiver i alt268.160650.156660827.781795.472
Omsætningsaktiver848.056483.0681.011738.542680.238
Aktiver i alt1.116.2161.133.2241.6711.566.3231.475.710

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital888.754887.7831.0381.094.1781.069.114
Langfristet gæld12.34130.243---
Kortfristet gæld134.662157.937245359.228-
Passiver i alt1.116.2161.133.2241.6711.566.3231.475.710
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
1.200.000
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-05-012024-05-012023-05-012022-05-012021-05-01
Slutdato2026-04-302025-04-302024-04-302023-04-302022-04-30