Gå til indhold

Henri ApS

2016
Stiftet
11
Ansatte
Seneste nyheder
30. november 2017
·
Chrichri

Måneden der gik: November

Lidt for mændende Også vores kærester var så heldige at få lov til at komme med hos
Henri
, hvor de blev forkælet med Bulleit-bourbon og en grooming, mens vi fik julegaveidéer til ham i form af det nye Bulleit x Henri groomingkit til manden med skæg <3 Tykkere og sundere hår En meget regnfuld morgen nød vi morgenmad hos Nioxin, som blandt andet laver shampoo, conditioner og serum til håret, der får det til at blive tykkere.
Læs artikel
Hent flere nyheder
Adresse
Ny Østergade 10, 2. th.
1101 København K
Kort fortalt
Henri ApS blev etableret i 2016 og har adresse i København K. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 3,2 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen drift af frisør- og barbersaloner.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
800
600
400
200
0
Likviditetsgrad
121%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
16%
Meget god
Soliditetsgrad
20%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8 10
Likviditetsgrad
121%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
16%
Meget god
Soliditetsgrad
20%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.200
1.000
800
600
400
200
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste3.1553.1393.2962.9862.191
Primært resultat4767611.037754339
Finansielle poster netto22-14-4-4-9
Resultat før skat5328261.109822398
Årets resultat410643863640309
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
800
600
400
200
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2843577185
Materielle anlægsaktiver4910454054
Finansielle anlægsaktiver2726252423
Anlægsaktiver i alt10417313695162
Omsætningsaktiver2.8622.1911.7592.3972.174
Aktiver i alt2.9652.3641.8952.4922.336

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital6051.1941.0521.589949
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld2.3581.1638358901.371
Passiver i alt2.9652.3641.8952.4922.336
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31