Gå til indhold

Henri Frederiksberg ApS

2019
Stiftet
5
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Henri Frederiksberg ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Ny Østergade 10, 2. th.
1101 København K
Kort fortalt
Henri Frederiksberg ApS blev etableret i 2019 og har adresse i København K. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 2,4 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen drift af frisør- og barbersaloner.
Direktion
Ejerforhold
Henri Frederiksberg ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0
-100
Likviditetsgrad
154%
God
Afkastningsgrad
23%
Meget god
Soliditetsgrad
50%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8
Likviditetsgrad
154%
God
Afkastningsgrad
23%
Meget god
Soliditetsgrad
50%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0
-100
-200

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste2.4282.4822.0142.1081.741
Primært resultat354386370101-103
Finansielle poster netto-5-3-2-15-15
Resultat før skat37639736886-118
Årets resultat28830728562-97
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0
-100

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver234299364429494
Materielle anlægsaktiver314178146151
Finansielle anlægsaktiver144140139122120
Anlægsaktiver i alt410481581696766
Omsætningsaktiver1.140893458186701
Aktiver i alt1.5501.3741.0398821.467

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital769818511226164
Langfristet gæld----1
Kortfristet gæld7385204946201.270
Passiver i alt1.5501.3741.0398821.467
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
800
600
400
200
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31