Gå til indhold

HS Byg Viborg A/S

2010
Stiftet
66
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Randersvej 65
8800 Viborg
Kort fortalt
HS Byg Viborg A/S blev etableret i 2010 og har adresse i Viborg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 24 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Likviditetsgrad
143%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
37%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60
Likviditetsgrad
143%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
37%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste24.43228.88125.53422.84815.853
Primært resultat1.9592.0463.0693.5581.681
Finansielle poster netto-138-88-107-151-31
Resultat før skat1.8211.9582.9623.4071.652
Årets resultat1.4221.5212.2972.6171.290
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver305419533648762
Materielle anlægsaktiver2.6492.9933.6312.2302.871
Finansielle anlægsaktiver26025010--
Anlægsaktiver i alt3.2143.6624.1752.8773.633
Omsætningsaktiver20.86010.71613.24313.0567.049
Aktiver i alt24.07414.37817.41815.93310.682

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital8.8568.9358.9147.6174.790
Langfristet gæld----0
Kortfristet gæld14.5555.0027.9557.5265.432
Passiver i alt24.07414.37817.41815.93310.682
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31