Gå til indhold

INSUBIZ ApS

2009
Stiftet
11
Ansatte
Adresse
Godthåbsvej 83
8660 Skanderborg
Kort fortalt
INSUBIZ ApS blev etableret i 2009 og har adresse i Skanderborg. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 15 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen andre it- og computerserviceaktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Likviditetsgrad
240%
Meget god
Afkastningsgrad
24%
Meget god
Soliditetsgrad
60%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
240%
Meget god
Afkastningsgrad
24%
Meget god
Soliditetsgrad
60%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste15.33912.28912.43110.08810.044
Primært resultat3.6107391.8843.4344.561
Finansielle poster netto485198356227-128
Resultat før skat4.0959372.2413.6614.433
Årets resultat3.1757241.7412.8543.454
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver6.4496.9156.2065.3434.033
Materielle anlægsaktiver558410912778
Finansielle anlægsaktiver15313865--
Anlægsaktiver i alt6.6577.1366.3795.4704.111
Omsætningsaktiver8.1904.1925.5956.8665.142
Aktiver i alt14.84811.32811.97412.3369.253

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital8.9775.8027.2787.1374.883
Langfristet gæld1.02258310503644
Kortfristet gæld3.4153.9292.9983.4932.822
Passiver i alt14.84811.32811.97412.3369.253
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-09-012024-09-012023-09-012022-09-012021-09-01
Slutdato2026-08-312025-08-312024-08-312023-08-312022-08-31