Gå til indhold

M. TECH HOLDING ApS

2005
Stiftet
1
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om M. TECH HOLDING ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Knødbjerg 6
5792 Årslev
Kort fortalt
M. TECH HOLDING ApS blev etableret i 2005 og har adresse i Årslev. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 78 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen udlejning af erhvervsejendomme.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Likviditetsgrad
204%
Meget god
Afkastningsgrad
26%
Meget god
Soliditetsgrad
56%
Meget god
Likviditetsgrad
204%
Meget god
Afkastningsgrad
26%
Meget god
Soliditetsgrad
56%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste78.104342619480866
Primært resultat52.950202479339725
Finansielle poster netto522739169-1.272-550
Resultat før skat53.47248.64526.6071.5203.497
Årets resultat41.59248.08126.4651.7273.413
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver748----
Materielle anlægsaktiver19.5058.4258.5668.7077.887
Finansielle anlægsaktiver25853.35237.21916.25913.807
Anlægsaktiver i alt20.51161.77845.78524.96621.694
Omsætningsaktiver180.74240.51911.0265.0315.797
Aktiver i alt201.254102.29756.81129.99727.492

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital112.00872.94447.77526.46025.933
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld88.59529.1138.8273.5371.412
Passiver i alt201.254102.29756.81129.99727.492
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31