Gå til indhold

MADS GINNERUP HOLDING ApS

2013
Stiftet
Adresse
Ulvevej 26
7800 Skive
Kort fortalt
MADS GINNERUP HOLDING ApS blev etableret i 2013 og har adresse i Skive. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 96 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Likviditetsgrad
271%
Meget god
Afkastningsgrad
15%
Meget god
Soliditetsgrad
56%
Meget god
Likviditetsgrad
271%
Meget god
Afkastningsgrad
15%
Meget god
Soliditetsgrad
56%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste96.21788.16674.81577.77166.807
Primært resultat36.07034.82921.83422.07717.511
Finansielle poster netto22.780-4.32315.465-8753.888
Resultat før skat58.85030.58937.29921.20221.399
Årets resultat45.57723.80429.01516.58016.628
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver6.2811.854---
Materielle anlægsaktiver14.76816.33115.81815.98016.071
Finansielle anlægsaktiver12.74114.94113.23313.23213.527
Anlægsaktiver i alt33.79033.12629.05129.21229.598
Omsætningsaktiver212.795151.444134.613114.56986.172
Aktiver i alt246.585184.570163.664143.782115.770

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital138.000109.046100.51981.35472.174
Langfristet gæld2.6685.4282.8282.8843.569
Kortfristet gæld78.57351.03542.92841.65229.186
Passiver i alt246.585184.570163.664143.782115.770
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
150.000
100.000
50.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30