Gå til indhold

MARTIN JØNSSON HOLDING ApS

2010
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om MARTIN JØNSSON HOLDING ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Martin Sønnichsen
Børkop Huse 13
7080 Børkop
Kort fortalt
MARTIN JØNSSON HOLDING ApS blev etableret i 2010 og har adresse i Børkop. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -21.968. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen anden finansiel formidling i.a.n.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
5.000
0
-5.000
Likviditetsgrad
10%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
66%
Meget god
Likviditetsgrad
10%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
66%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-500
-1.000
-1.500

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-22-94-95-87-104
Primært resultat-44-116-116-87-1.332
Finansielle poster netto-724-263-62-5.3868.279
Resultat før skat-767-380-177-5.2328.592
Årets resultat-767-380-439-4.9707.054
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
0
-20
-40
-60
-80
-100
-120
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
5.000
0
-5.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver0-0967.487
Materielle anlægsaktiver2.844223.2883.084-
Finansielle anlægsaktiver5.3765.8554.8404.84075
Anlægsaktiver i alt8.2215.8768.1288.0217.562
Omsætningsaktiver2711.3681.3651.7648.250
Aktiver i alt8.4927.2449.4939.78515.812

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital5.6404.1497.0287.58512.669
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld2.8523.0952.4652.2003.143
Passiver i alt8.4927.2449.4939.78515.812
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31