Gå til indhold

MidCap GF ApS

2024
Stiftet
Adresse
Carl Jacobsens Vej 16, st.
2500 Valby
Kort fortalt
MidCap GF ApS blev etableret i 2024 og har adresse i Valby. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 129 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Likviditetsgrad
290%
Meget god
Afkastningsgrad
5%
Svag
Soliditetsgrad
42%
Meget god
Likviditetsgrad
290%
Meget god
Afkastningsgrad
5%
Svag
Soliditetsgrad
42%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2025
2026
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
Omsætning407.970382.772
Bruttofortjeneste129.198117.399
Primært resultat25.08660.065
Finansielle poster netto-9.363-19.099
Resultat før skat15.72351.120
Årets resultat11.43236.177
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2025
2026
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Aktiver

2026
2025
Immaterielle anlægsaktiver352.576330.727
Materielle anlægsaktiver5.70810.169
Finansielle anlægsaktiver3.6843.568
Anlægsaktiver i alt361.968344.464
Omsætningsaktiver116.351124.519
Aktiver i alt478.319468.983

Passiver

2026
2025
Egenkapital199.940189.554
Langfristet gæld199.999195.495
Kortfristet gæld40.16083.462
Passiver i alt478.319468.983
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2025
2026
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2025
2026
200.000
150.000
100.000
50.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
Startdato2025-05-012024-07-12
Slutdato2026-04-302025-04-30