Gå til indhold

MURI ApS

2020
Stiftet
7
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Murray Paterson
Kattegatvej 53
2150 Nordhavn
Kort fortalt
MURI ApS blev etableret i 2020 og har adresse i Nordhavn. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 3,1 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen fremstilling af andre ikke-destillerede gærede drikkevarer.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
0
-500
-1.000
-1.500
Likviditetsgrad
182%
God
Afkastningsgrad
-13%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
16%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8
Likviditetsgrad
182%
God
Afkastningsgrad
-13%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
16%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
0
-500
-1.000
-1.500

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste3.0602.2411.6401.056-189
Primært resultat-62839-4405-1.161
Finansielle poster netto-321-130-282-83-75
Resultat før skat-949-91-722-78-1.236
Årets resultat-622-43-72293-1.130
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
0
-500
-1.000
-1.500

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver580262---
Materielle anlægsaktiver191946212150
Finansielle anlægsaktiver460203121212
Anlægsaktiver i alt1.2315597413362
Omsætningsaktiver3.4772.649934976474
Aktiver i alt4.7083.2081.0071.109536

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital7611.383-574-422-1.437
Langfristet gæld2.0405521.1941.087-
Kortfristet gæld1.9071.274388444424
Passiver i alt4.7083.2081.0071.109536
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31