Gå til indhold

RELATIONMEDIA A/S

2008
Stiftet
214
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Godthåbsvej 79
8660 Skanderborg
Kort fortalt
RELATIONMEDIA A/S blev etableret i 2008 og har adresse i Skanderborg. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 39 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen agenturhandel med ikke-specialiseret varesortiment.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500
Likviditetsgrad
140%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
14%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 50 100 150 200
Likviditetsgrad
140%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
14%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste39.45138.48936.27647.51152.593
Primært resultat1.34366190326-1.648
Finansielle poster netto-73-62-1.567-283-141
Resultat før skat1.271599-1.47743-1.789
Årets resultat983435-1.24021-1.428
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver93142198239486
Materielle anlægsaktiver880721739513631
Finansielle anlægsaktiver01309292
Anlægsaktiver i alt9738759368441.210
Omsætningsaktiver15.95818.53714.79919.11818.182
Aktiver i alt16.93219.41315.73519.96219.391

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital2.4071.4249883.5463.525
Langfristet gæld3.1302.8072.7072.6262.534
Kortfristet gæld11.37715.18212.04013.77913.332
Passiver i alt16.93219.41315.73519.96219.391
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30