Gå til indhold

RN SOLUTIONS A/S

2014
Stiftet
11
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Hagensvej 14
9530 Støvring
Kort fortalt
RN SOLUTIONS A/S blev etableret i 2014 og har adresse i Støvring. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 7,5 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen fremstilling af belysningsartikler.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.000
1.500
1.000
500
0
Likviditetsgrad
166%
God
Afkastningsgrad
19%
Meget god
Soliditetsgrad
35%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8 10
Likviditetsgrad
166%
God
Afkastningsgrad
19%
Meget god
Soliditetsgrad
35%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste7.4836.1045.2033.1523.167
Primært resultat2.4179411.0261.197645
Finansielle poster netto-464-435-369-211-118
Resultat før skat1.954506657996535
Årets resultat1.516394483755411
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.000
1.500
1.000
500
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver616746652573624
Materielle anlægsaktiver249225931637213
Finansielle anlægsaktiver2929292929
Anlægsaktiver i alt8941.0011.6131.240866
Omsætningsaktiver11.9058.7978.3457.0884.906
Aktiver i alt12.7999.7989.9588.3285.772

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital4.5142.9982.6411.6441.289
Langfristet gæld9672.4173.7623.065669
Kortfristet gæld7.1764.2023.4163.4843.748
Passiver i alt12.7999.7989.9588.3285.772
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012023-01-012022-01-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-12-31