Gå til indhold

TU HOLDING ApS

1995
Stiftet
Adresse
c/o Torben Ulrich
Omega 5 A
8382 Hinnerup
Kort fortalt
TU HOLDING ApS blev etableret i 1995 og har adresse i Hinnerup. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 83 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen anden finansiel formidling i.a.n.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Likviditetsgrad
198%
God
Afkastningsgrad
13%
God
Soliditetsgrad
42%
Meget god
Likviditetsgrad
198%
God
Afkastningsgrad
13%
God
Soliditetsgrad
42%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2026
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning444.345----
Bruttofortjeneste83.80882.424-147-60-75
Primært resultat42.21339.545---
Finansielle poster netto-7.195-6.2596.217-939-4.204
Resultat før skat35.01833.2867.2463.09912.110
Årets resultat24.60324.9557.2133.09911.736
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
-20.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver33.03532.714---
Materielle anlægsaktiver7441.045---
Finansielle anlægsaktiver16916530.11835.97844.983
Anlægsaktiver i alt33.94833.92430.11835.97844.983
Omsætningsaktiver283.242302.85792.73682.05476.467
Aktiver i alt317.190336.781122.854118.032121.450

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital134.276145.120122.807118.008118.272
Langfristet gæld15.46817.532---
Kortfristet gæld143.395158.36947243.178
Passiver i alt317.190336.781122.854118.032121.450
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
400.000
300.000
200.000
100.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
150.000
100.000
50.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-04-012024-04-012023-04-012022-04-012021-04-01
Slutdato2026-03-312025-03-312024-03-312023-03-312022-03-31